PEZETEL DEVELOPMENT SP. Z O.O.

PEZETEL DEVELOPMENT SP. Z O.O.
PEZETEL DEVELOPMENT SP. Z O.O.
PEZETEL DEVELOPMENT SP. Z O.O.
PEZETEL DEVELOPMENT SP. Z O.O.
PEZETEL DEVELOPMENT SP. Z O.O.
PEZETEL DEVELOPMENT SP. Z O.O.

JJM - Inwestor zastępczy / Inżynier 'FIDIC: 
Kompleks Biurowo-Bankowy BLUE POINT.

Nowoczesny obiekt wysokościowy przy al. Stanów Zjednoczonych 61 w Warszawie o powierzchni ok. 22 800 m2.

Okres realizacji: 1999-2001 r.;
Architekt: Wojciech Jankowski;
Projektowanie, wykonawstwo i podwykonawstwo: firmy polskie.

Firma JJM - działając na zlecenie w.w. Inwestora - w charakterze:

  • INWESTORA ZASTĘPCZEGO / INŻYNIERA FIDIC, (od początku do końca budowy) oraz
  • PROJECT MANAGERA (w końcowej fazie budowy),

zakończyła w 2001 r budowę KOMPLEKSU BIUROWO - BANKOWEGO "BLUE POINT", zlokalizowanego w Warszawie przy Al. Stanów Zjednoczonych 61.

W dniu 7 stycznia 2002 r została wydana decyzja o pozwoleniu na użytkowanie obiektu, z równoczesnym podjęciem przez Właściciela normalnej, komercjalnej eksploatacji budynku.

Generalnym Projektantem obiektu był arch. Wojciech Jankowski - wraz z zespołem projektantów działającym w ramach wiodącej firmy projektującej JKM Sp. z o.o. oraz innych polskich branżowych biur / pracowni projektowych.

Wykonawcami obiektu były polskie firmy budowlano - montażowe, a także częściowo działające w Polsce firmy zagraniczne.

Nowoczesny reprezentacyjny budynek o kubaturze 102.284 m3 i powierzchni całkowitej 26.175 m2 składa się z dwóch części:wyższej siedemnastokondygnacyjnej wieży i ośmiokondygnacyjnej części niższej.

Klimatyzowane, o wysokim poziomie wykończenia wnętrz pomieszczenia biurowe, wyposażone są według najnowszych światowych standardów w niezbędne najemcom urządzenia telekomunikacyjne. Układ funkcjonalny pomieszczeń rozwiązano według zasady "open space", co ułatwia aranżację powierzchni zgodnie z życzeniami użytkowników. Na pierwszym piętrze części wysokiej budynku znajduje się caffeteria dla pracowników i gości z zewnątrz. Interesująco prezentują się również tarasy z miejscami zieleni.

W części podziemnej budynku znajdują się garaże z dwupoziomowymi, ruchomymi platformami parkingowymi na 219 miejsc postojowych. W części naziemnej przewidziano 66 miejsc parkingowych. Część wysoka budynku obsługiwana jest pięcioma dźwigami osobowymi (w tym jeden dźwig ewakuacyjny działający w warunkach pożaru). W części niskiej budynku funkcjonują dwa dźwigi osobowe.

Budynek zarządzany jest zintegrowanym systemem BMS, sterującym podstawowymi urządzeniami technicznymi (np. grzewczymi, elektrycznymi, klimatyzacyjnymi). Najnowszej generacji urządzenia przeciwpożarowe oraz systemy kontroli dostępu i telewizji dozorowej zapewniają bezpieczeństwo pracownikom firm użytkujących obiekt.

Konstrukcja budynku jest żelbetowa, słupowo - stropowa z usztywniającym trzonem komunikacyjnym. Elewacja została wykonana z zastosowaniem w większości szkła zespolonego, refleksyjnego, termofloatacyjnego w kolorze niebieskim (arctic blue) oraz częściowo kamienia naturalnego i sztucznego (gres).

Firma JJM jest głęboko usatysfakcjonowana z tytułu zrealizowania jako inwestor zastępczy / project manager tak odpowiedzialnego przedsięwzięcia inwestycyjnego.